| zuzuuu16 a întrebat:

Va rog, e urgent! Am pete rosii pe piele si foarte multe pe fata. Am avut deja rubeola anul acesta. Stiti cumva ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ღჩօოჩօղყƙღ a răspuns:

Poti avea din nou rubeola.Sunt foarte rare persoanele care fac de 2 ori rubeola dar este posibil.
Mai bine mergi la medic!

4 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Poate fi si rujeola sau o alergie, deci neaparat mergi la medic!

| Avaya a răspuns:

Salut poate fii si de la caldura sau de la vreo alergie alimentara(fructe legume) dar sfatul meu este sa faci o vizita la medic pentru un consult si o sa aflii cu certitudine ce ai
Baftahappy

| RobinWalker a răspuns:

Buna!
Cred ca ar trebui sa mergi la doctor. E posibil sa fie si de la caldura, cum s-a schimbat vremea brusc. Dar ca sa fi foarte sigur/a ar trebui sa mergi la doctor, parerea mea! Poate ai facut varicela sau vreun tip de alergie. Nu se stie pana nu auzi ce spune doctorul!
Multa sanatate!

| zuzuuu16 explică:

Va multumesc mult. A venit doctorul si mi-a zis ca e posibil sa se fi inselat data trecuta. Cert e ca nu e sigur nici acum daca am rubeola sau nu, dar m-a izolat in casa. Multumesc pentru raspunsuri.