| anonim_4396 a întrebat:

Ce boala pot sa am daca imi ies pete rosii pe piele fara sa fac ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| KinoAndreea a răspuns:

Poti cauta cel mai bine pe internet, sa te documentezi sa vezi diferite boli si cu care te "potrivesti"winking

| Daniel9988 a răspuns:

Recomand un consult dermatoligic.Doar acesta ar putea oferi un diagnostic coerent, urmat de un eventual tratament adecvat afectiunii.Sunt multe bolo care pot cauza aparitia petelor:de la o simpla alergie,pana la leucemie. Daca sunt deschise la culoare,cel mai probabil este vorba despre o alergie.Dar, in cazul in care au aspect purpuriu, sau mai grav-aveti si prurit(mancarimi), este cazul sa va faceti un bilant complet de analize.Cel mai important este VSH-ul, care e de preferat sa fie in parametrii normali.

| liliana77any a răspuns:

Ai facut alergie la mancare-Toxiinfectie alimentara.

Răspuns utilizator avertizat
| Alin_Alin_2000_jeUB a răspuns:

Pojar,nu te ingrijora, nu este o boala grava

| madalina7000 a răspuns:

Buna,cel mai posibil este sa aveti rujeola, mergeti la un medic sa va vada