| BusterBlader a întrebat:

Am rubeola si am observat pete rosii pe partea sus a gurii,ii de la rubeola sau de la altceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Miuriel a răspuns:

Este de la rubeola.Si eu am facut si mi-au aparut pe tot corpul, insclusiv pe limba si cerul gurii.Ies petele acestea si pe organele interne.Stai linistit, o sa treaca destul de repede.Bea multe lichide si mananca cat mai sanatos.

| RadioactiveUranium a răspuns:

Da vezi ca o sa fii patat/a peste tot inclusiv pe organele interne dar nu si pe creier atunci cred ca eram ''huhu'' de mult.

| BusterBlader explică:

Mersi big grin Eu is shushu la cap probabil am si pe creier laughing