| Mario144 a întrebat:

Va rog frumos sa ma ajutati, sunt foarte speriat si nu stiu ce sa fac.
Am 12 ani si m-a mananca la p... si am fost la toaleta si ma ustura cand faceam treaba mica, eu nu am facut nimic, nu stiu ce sa fac, am doar 10 pe linie la scoala, gagica nu am si nici nu-mi trebuie pana la varsta de 15 ani.
Va rog frumos sa ma ajutati, chiar nu stiu ce sa fac si nu am facut nimic, va rog frumos.
Nu ma batjocoriti.
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| existential a răspuns:

Vorbeste cu parintii tai, poate te duc la medicul de familie. Probabil o sa iti dea un unguent sa te dai acolo de cateva ori.
Sau daca ti-e rusine, suna-l tu pe tacute, sa nu te auda ai tai happy
(poti incerca si la cabinetul scolii, daca e medic acolo)

| Mario144 explică (pentru existential):

Nu stiu ce sa zic sincer
mi e rusine oricum o sa le zica la ai mei si la scoala n am cabinet
am citit pe net si cica imi trece in 2 zile sunt iritat nu stiu sincer ma ustura cica imi creste p..., sau de la ce mananc, sau de la pastile ca iau ca ma doare maseaua rau acum nu stiu daca nu mi trece in 2 zile le voi zice parintilor

| existential a răspuns (pentru Mario144):

Alta idee: faci o poza la zona cu problema si mergi la o farmacista mai in varsta sa ii arati, ca poate a mai vazut asa ceva si are idee ce sa iti dea.
Medicul ar fi totusi cea mai buna solutie.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Daca te ustura can urinezi, inseamna ca ai o infectie urinara. Trebuie sa mergi la medic, deoarece acaa nu o poti trata, Spune-le parintilor. Orice boala este omeneasca si nu trebuie sa ne fie rusine de ea, indiferent unde este.
Eu sunt adult si am fost la medic cu infectie urinara (ma ustura cand urinam). Si culmea, atat medicul de familie cat si urologul erau femei, dar nu mi-a fost rusine sa stau gol cu aceasta parte a corpului in fata lor.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru existential):

Nu are de ce, deoarece usturimea este interioara.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Trebuie sa te speli cu apă calda si sapun pe penis zilnic, vorbeste cu tatal tau sa i ti arate cum să te speli. Si i ti trebuie tratament, ai facut infectie urinară mergi la medicul de familie sau la urologie cu părintii sa te consulte medicul.Te maninca deoare ce acolo sa adunat mizerie si s-a infectat.

| Yuoia a răspuns:

Nu avem de ce te batjocori. Ai racit si ai facut infectie urinara. Nu are sa-ti treaca in 2 zile. Spune-le parintilor fara frica. Trebuie sa mergi numaidecat la medic, altfel, se complica. Si fa ce te-a invatat @CristiDinBucuresti. Vorbeste cu tatal tau despre toate.

| Mario144 explică (pentru Yuoia):

Nu stiu sincer ce sa va zice tata si eu acum am facut treaba mica si nu prea ma mai ustura ma refer imi trece fac si doar atunci cand incepe ma doare foarte putin nici nu se mai simte si dupa n am nicio treaba o sa ma spal cu apa calda cum a zis cristi si o sa rezolv asa ca nu prea ma mai ustura mai precizez inca o data cand fac doar atunci cand trece o secunda ma doare foarte putin si dupa nu ma mai doare de loc

| Yuoia a răspuns (pentru Mario144):

Tatal tau (ca si mama) este primul ingrijorat de sanatatea ta. Ce crezi ca va spune? Sa mergeti impreuna la medic. Nu te ascunde, nu neglija, ca vei regreta in viitor.