| Anonim_9586 a întrebat:

Va rog mult sa ma ajutati sa slabesc...Imi puteti spune un regim va rog... Iar cand fac sport obosesc foarte repede... Ce sa fac? Va rog mult sa-mi recomandati un regim.Sau Ceaiuri de slabit, pastile (dar nu din astea de slabit ci pentru. a puta iesi afara)?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

Fa aerobic, fitness ori tae-bo. In paralel, mananca sanatos, adica spune adio sucurilor din comert, dulciurilor si prajelilor.

| AvalohAlyn a răspuns:

Exista un ceai Silueta Perfecta, care te face sa ai multe,, scaune'' si sa slabesti dar foarte putin.Citeste si prospectul pe internet.

| Elena1234456 a răspuns:

Incearca o dieta bazata pe ceaiuri, fructe, legume si peste sau pui. Doar asta sa mananci!

| just4fun_8801 a răspuns:

@ gaby dieta atkins este usoara, dar la fel ca dieta keto (cea bazata pe grasimi) pot fi periculoase pentru organism.asa ca mai bine nu folositi dietele "minune" pentru ca chiar daca dau rezultate acestea pot fi si periculoase.

Pai problema cu oboseala ai putea-o rezolva folosind un supliment nutritiv cu efect energizant.
Regimul sa aiba maxim 1200-1400 kcal / zi (depinde de cele arse prin sport) si fara produse cu multi carbohidrati, fara bauturi carbogazoase, fara sare, fara paine, fara cereale / paste etc.
Daca doresti sa te risti un pic mai mult sunt niste pastile aparute recent pe piata romaneasca numite Alli, care nu sunt nocive pentru organism, dar efectele lor pot fi foarte jenante, mai ales pentru o fata, iar producatorii recomanda sa purtati o pereche de pantaloni + lenjerie intima la voi pe timpul tratamentului.

Un produs bun e http://www.suplimente.ro/slabire-si-arderea-grasimilor/lipo-6-hers.html, dar costul este relativ maricel pentru un supliment nutritiv

| Gabry a răspuns:

O colega mi-a spus de dieta asta, care mi se pare destul de usoara:
http://www.gastronomicus.ro/......nomice.php

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Te'ai uitat la filmul "Requiem for a dream"? mna daca nu, uita'te si iti zic eu ca nu'ti mai trebuie tie niciun ceai si nicio pastila de slabit...incearca sa nu mai mananci dupa ora 6...si sa mananci sanatos...cat mai multe fructe si legume...si sa bei cel putin 2 litri de apa pe zi... fara suc, chipsuri, cartofi prajiti, prajiturele si chestii de genu...in orice caz nu recurge la pastile... poate fi periculos
Succeskiss

| Deea_4962 a răspuns:

Mananca salate, fructe, legumeSi uita de carne sau tot ceea ce contine grasimi.Si fa sport cat poti tu, dar nu uita sa faci in fiecare zi.
Sau cel mai simplu da-mi mie kg in plus ca eu asi avea nevoie de vreo 5 big grin

| oana_3034 a răspuns:

Eu stiu pe cineva care a slabit 8 kg intr-o luna cu capsula verde....este un medicament care il poti comanda dp net.nu se gaseste in farmacie.....incearca-l este f bun..succes:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apa paie si bataie.

| Anonim_9586 explică:

Nu pastile de slbit, eu st. inca copil si nu am voie? PT. A PUTEA IESI AFARA, sau altceva...