| sopranaCadaverica a întrebat:

Va rog, raspundeti-mi! Odata ce apendicele e inflamat (in teorie), acesta poate sa ramana neoperat pana la 7-10 zile? La cat timp de la primele dureri e necesara operatia? Eu am vagi dureri (nu continue, ocazionale) in zona ovarului drept - apendice - in zona intestinelor de 7 zile. Apar in special noaptea, cand apare si frica - am avut pana acum 5 atacuri de panica din cauza ca ma gandeam intens la cat de oribila poate fi o operatie. Am pofta de mancare, nu am febra sau greata.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergi urgent la medic! Daca-ti povestesc ce am patit eu din cauza apendicelui, te apuca groaza! Si am ramas cu probleme pe viata.

| CatalinRO a răspuns:

Ai nevoie de un consult medical:Medicina Interna, Ginecologie si Chirurgie, in ordinea aceasta. Sunt multe boli care se manifesta cu dureri in fosa iliaca dreapta.Sanatate multa!

| sopranaCadaverica explică (pentru CatalinRO):

Odata ce apendicele e inflamat (in teorie), acesta poate sa ramana neoperat pana la 7-10 zile?

| CuriousStuff a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Cu apendicita nu rezisti 7-10 zile. Si daca treci de dureri, in atatea zile probabil se necrozeaza, suprainfecteaza si perforeaza si are niste complicatii urate de tot, pana la deces.

Daca ai simptome mergi la medic, nu mai sta degeaba ca mai bine nu o sa te faci singur/stand.

Multa sanatate.