| Sahasd a întrebat:

Va rog sa ma ajutati, am 1, 58 si 35 kg, si as vrea sa ma ingras, toata lumea ma striga "schelete", si nu mai pot sa indur asa ceva, vreau si eu un medicament ceva ca sa ma ingras cateva kilograme in plus.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Bianca_Bia_2000 a răspuns:

Sunt la farmacie ceva ursuleti Haribo, sau un fel de. Iti cumperi un borcan, si mananci cate unul in fiecare zi. Dar nu mai mult de unul! Alftel vei suferi mult! O sa ai in jur de 67 de kg! Nu sunt scumpi, in jur dw 15 lei au fost l mine in oras. Cand i-am incercat prima data, aveam 1.44 si 25 de kg. Si pe mine ma striga lumea " schelete ", dar dupa ce m-am ingrasat vreo 5 kg., au incetat. Sper ca te-am ajutat! :*

| Sahasd explică (pentru Bianca_Bia_2000):

Multumesc mult, Bianca o sa incerc, crede-ma chiar nu mai pot, ma simt bine in corpul meu, dar lumea vrea o schimbare fizica la mine, si na, trebuie sa fac ceva.

| Bianca_Bia_2000 a răspuns (pentru Sahasd):

Si eu eram la fel stai calma. In momentul acela ( ti-am mai spus ) aveam 1.44 si 27 de kg., iar acum, in momentul de fata, am 1.51 si in jur de 40-41 kg., deci pot sa spun ca mi-am revenit mult.
P.S. Foametea nu a venit din senin, dar mi-a venit pofta de mancare de vreo 4 ori pe zi. Ursuletii au acelasi gust ca si ursuletii normali. Te vor tinea vreo luna, o luna jumate.

7 răspunsuri:
| iAMVi a răspuns:

Din păcate nu poți face nimic fara consultul unui medic nutriționist, analize de sânge etc. află ce-ți trebuie și îți recomandă produsele potrivite, si nici Fast Food si dulciuri nu prea merge sa bagi pentru ca riști să-ți crească colesterolul mult și să rămâi la fel...

| Bianca_Bia_2000 a răspuns:

Mergi la farmacitie, si acolo sunt un fel de ursuleti Haribo, dar nu chiar. Mananca doar unul! Si la mine a fost aceeasi poveste, doar ca eu aveam 1.44 si 27 de kg. Dupa, cand am mai pus 5, au incetat.
P.S. Nu manca doar 1 pe zi! Altfel, risti sa ajungi in jur de 67 de kg!
Sper ca te-am ajutat! :*

| TheKings a răspuns:

Mananca si tu carne mai multa, dulciuri etc.

| Sahasd explică (pentru TheKings):

Nu merge, mananc in continuu si nimic straight face

| codry223 a răspuns:

De fapt daca tu mananci si nu se pune pe tine, inseamna ca asa esti tu, mai slab si de accea tu trebuie sa pui masa musculara pe tine.Incearca sa mananci multe proteine, carne, fara fructe.Si incearca tu sa faci tu niste flotari, abdomene etc.