Întrebare recomandată | cristianandrei482 a întrebat:

Va rog sa mă ajutați. Am aflat ca am stafilococ auriu...și s-a activat ca ma doare rău în gat si am erupții pe piele... întrebarea mea este: Ce se întâmplă de la boala asta? Ca nu știu nimic. Ce riscuri sunt si cum sa ma tratez?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In zona in care ai eruptiile pe piele, te dai cu albastru de metil sau violet de gentiana, pana la disparitia eruptiei. Evita folosirea altor creme. Mergi la medicul de familie sa iti dea un antibiotic care sa actioneze pe staf-ul din gat

2 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Fa galgara cu ceai de mesteacan, Da ti pe piele sau foloseste un antibiotic dupa ce faci o autobiograma.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai nevoie de antibiotic, cel mai bun e mierea de manuka e scumpa da își merita banii pot apărea complicații serioase, dacă ai coșuri pe fata nu umbla la ele ca îți vor rămâne cicatrici. Mergi la medicul de familie.