| Dayana98 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati. Mi s-a umflat ganglionul drept din zona inghinala, de asemenea simt parca usturimi la zona clitorisului,in timpul urinarii tot simt usturimi si discomfort, chiar stand intinsa pe pat simt un mare discomfort la zona clitorisului. Am senzatia ca posibil sa fie si umflat (doar umflat, nu si inrosit). De asemenea parca simt si ceva dureri la apasare mai jos de buric si totodata cand apas discomfortul din zona clitorisului e mai mare. Va rog, poate fi ceva grav? Cum pot tratata aceste dureri si inflamatii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| nobody93 a răspuns:

E mai mult ca sigur o infectie, consulta un medic ginecolog, cu asa ceva nu e de joaca, si nu trebuie sa astepti ca poate, poate se vindeca.

| springmood16 a răspuns:

Ar trebui sa mergi la ginecolog cat mai repede posibil