| sokey a întrebat:

De ce este atata ura intre surori si frati? Fratele mamei mele si doau surori sunt impotriva mamei mele si inca o matusa. Bunica a murit a mai ramas bunicu' care e cam senil. Ceilalti in afara de mama si matusa mea care tine cu mama nu au nimic nici o bucata de pamant. Ceilalti au mult. Pe mama si matusa mea le-au pacalit sau le-au amenintat sa semneze ceva ca nu au voie sa ceara pamant din partea bunicii. Si apar certurile la mine in familie acum. Mama a fost in Italia si a facut un ban, a pus termopane la apartament si si-a luat o canapea atat, in rest e o soba cu care ne incalzim si cam atat. Mi-a spus o matusa ca mama s-a vazut acum bogata si ca nu-si aduce aminte cand era infometata. Ce sa fac eu? Adica... ce sa le zic matusilor mele ca sa le inchid gura? One Love!

Răspuns Câştigător
| XDeiutzaX a răspuns:

Esti totusi copilul ei,si normal copii nu intervin,dar iti inteleg ura si nervii,eu totusi zic sa le dai cu tupeu,sa le arati ca sunt un nimic pentru tine, numai sa nu provoci si mai multe certuri in familie asa rolling on the floor laughing sau poti sa le inchizi gura comentand pentru mama ta daca esti baiat este foarte bine rolling on the floor dar daca esti fata poti sa incerci sa imiti un baiat si permite'ti sa ridici cat de mult vrei tu tonul cand vorbesti cu ele,si daca incearca sa te injoseasca,injoseste'le si tu dar nu le lasa...TU TREBUIE SA AI ULTIMUL CUVANT! si uite asa nu se vor mai apropia...laughing pfffoaiii ce le'as face eu, le'as baga in pamant rolling on the floor dar poti sa le faci si farse la casa laughing ar fi amuzant, mai ales daca te banuiesc pe tine dar nu au dovezi rolling on the floor dar daca mai vrei si exemple sau nu ai inteles ceva, povesteste'mi mai mult si te ajut cu placere :* xoxo, XDeiutzaX :*

1 răspuns:
| Carmen100 a răspuns:

De obicei parintii sunt de vina ca ai lor copii se cearta. Poate din cauza ca unul dintre ei e mai favorizat sau ca primeste mai multa afeciune, mai multi bani etc. Nu e treaba ta, decat sa zici ceva ca sa fie si mai rau mai bine stai frumos in bancuta ta.