| geomnb a întrebat:

Va salut. am o problema de 7 ani. aceea a barbieritului. imi apar iritatii
credeti-ma am incercat de toate
: aparate manuale gillette: pro glide cu baterii/ fusion etc.
rezerva de pro glide e buna dar doar de 2-4 ori( ma rad la 2-3 zile)
aparate electrice: de la Braun/ Philips pana la Panasonic nici unul nu a mers. eu am gatul cu striatii da la stanga la dreapta si nu pot sa ma barbieresc de sus in jos viceversa si am marul lui adam iesit putin mai mult.
creme de ras: am inceput sa folsesc gel de ras gillete
after shave: toate credeti-ma: apa rece, spirt/ after shave pe baza de 50-60% spirt/ calmante(nivea), sensitive
chiar nu mai stiu ce sa folosesc
trebuie sa schimb si aparatul de ras si after shave, ca degeaba cumpar un aftershave/crema buna daca eu de fiecare data cand ma ard o sa ma irit.
un ajutor/sfat ar fi de apreciat, la dermatolog/i am fost si am dat banii degeaba pe consultatii

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MariaMirabell a răspuns:

Procura-ti o crema de galbenele fara parfum, din cea bio. E buna contra problemelor de piele, fa si infuzii cu galbenele si curata cu un tampon inmiuat in acest ceai caldut fata dupa bardierit si seara inainte de culcare. A m citit in carti de tratamente cu plante ca da rezultate f bune si nu are reactii adverse.

1 răspuns: