| MaDuulicii a întrebat:

Va tzuc!:X ce faceti?:Xok sa incep! am 13 ani jumatate 1.60 m inaltime si 42-43kg.sunt cam slaba nu imi placesad...cand vad alte vete mai grasute.adica nu neaparat grasute dar care au ceva pe ele.straight facecum fac sa ma ingras dar nu foarte mult? ca eu nu prea mananc.nu am pofta de mancare. pur si simplu nu mi-e foamelaughing. am fost si la doctori am facut analize si nu am nimic. dar totusi vreau sa ma ingras ca toata lumea imi spune ca sunt prea slaba! a da si in ultimul timp am avut ameteli...greturi chestii din astea! dau funda help me plz!:*:*:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| ICPreda a răspuns:

Salut! Parerea mea este sa ramai in forma in care tu interior si exterior te simti fericita si sanatoasa! Fiecare avem o infatisare diferita, caracteristica inaltimii si formelor corporale personale. Daca totusi doresti o astfel de schimbare, trebuie sa obtii parerea unui nutritionist. Acesta te va ajuta sa iti creezi o dieta sanatoasa care poate iti va aduce rezultatele dorite. Nu uita totusi, fi tu si nu incerca sa schimbi nimic, fiecare avem farmecul nostru! O zi buna iti doresc!

| nesuferit a răspuns:

A te ingrasa e intoddeauna o idee proasta. Ai sa pui la burta si pe solduri.
La ce te referi tu, sunt forme, si alea le pui prin ceva efort fizic

Si iti recomand sa ramai asa cum esti " slabanoaga" cum zici tu, pentru ca este pefect pentru varsta ta.