| TruLeaLea a întrebat:

Valeriana (odolean) poate sa dauneze sanatii daca o folosim zilnic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| fabiola a răspuns:

Depinde de cantitate! Daca o iei seara in cantitati prescrise pe prospect nu-ti dauneaza, doar ca in timp organismul se invata cu ea si nu mai are aceleasi efecte de odinioara. Sfatul meu este sa faci pauza 1luna dupa max 3 luni de tratament!

2 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Da, poate sa dauneze

| anacolda a răspuns:

Nu, valeriana nu dauneaza, in principiu, nimanui. Depinde insa, pentru ce o folosesti si sa nu faci abuz.
http://www.vindecarenaturista.blogspot.com