| asdfghjkl321 a întrebat:

Valoarea ureei serice de 66.9 mg/dl, creatinina serica fiind de 1.31 mg/dl, este ingrijoratoare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu stiu ce varsta ai. De la 7 la 18 ani trebuie sa ai mai putin de 48 ureea serica si de la 19 la 65 de ani sub 50.
Ureea mai mare, cresterea ureei sanguine la 50-150 mg/dL presupune o afectare semnificativa a functiei renale. La creatinina iarasi sunt valori diferite:
4-9 ani=