| IonutValeriu a întrebat:

Am facut niste analize si creatinina serică a iesit cu putin peste limită.
Limita fiind de 1.2 eu avand 1.2.2
Nu consumam creatina cand am facut analizele, acum consum si creatina si proteine, insa beau undeva la 3l de apa pe zi.
Pot pati lucruri grave?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este grav, creatinina poate fi influențată de multe alte lucruri, nu de creatină.

| IonutValeriu explică (pentru anonim_4396):

Pe cand am facut analizele, inca nu consumam creatina, deci nu dau vina pe ea. Imi e sa nu am ceva pe la rinichi, si eu acum consumand creatina sa afectez, dar nu prea cred

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intreaba un medic. Poate fi de la masa musculara sau rinichi