| Gabryel85 a întrebat:

Vi s-a intamplat vreodata sa asteptati fara sa faceti pipi pana ati simtit ca va doare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Iunona a răspuns:

Da,sunt maniaca de curatenie si nu ma duc niciodat ala toalete publice. Si veneam acasa praf dupa 8 ore la munca/scoala. Din pacate, nu este sanatos sa te tii prea mult, vezica in sine este un muschi elastic care atunci cand te abtii sa te duci la baie se strange pentru a retine urina. Ni se intampla multora sa amanam urinarea. Ideal ar fi insa sa te duci la baie ori de cate ori ai nevoie si sa bei mereu lichide (apa, ceai, sucuri naturale) pentru a ramane hidratat.

| Gabryel85 explică (pentru Iunona):

Da, 8 ore fara sa te duci la toaleta e un interval mare si probabil ca, procedand asa des, se intampla sa mai ai infectii urinare. Tin minte ca si eu faceam asa pe cand eram in liceu. Plus ca acest muschi elastic poate slabi in timp, daca este suprasolicitat. Acum, depinde: daca nu consumai multe lichide, poate nu te tineai asa mult, adica vezica nu era foarte plina.

| Iunona a răspuns (pentru Gabryel85):

Sunt fumatoare si dependenta de cola... ma tineam muuuuult! happy Acum cand plec undeva incerc sa beau maxim 0.5 apa/cafea etc...ca de mania curateniei inca nu am scapat.

| Gabryel85 explică (pentru Iunona):

Ma surprinzi...cum reuseai sa te tii atat daca beai multa cola? happy

| Iunona a răspuns (pentru Gabryel85):

Si eu ma miramlaughing aveam exercitiu...bine ca sunt usor de distras, Din pacate, acu daca ma tin prea mult ma doare pana si spatele.

| Gabryel85 explică (pentru Iunona):

Crezi ca exercitiul asta a afectat cumva rinichii si de aceea sunt durerile de spate? sad

| Iunona a răspuns (pentru Gabryel85):

Sa fiu sincera, am fost la medic acum un an si doctorul mi-a spus ca daca continui asa pot risca complicatii. Deci da. Rinichii mei au suferit mult de la amanarea permananta a unei nevoi firesti. Sa nu mai spun ca daca esti fata durerile menstruale se amplifica daca te tii mult si nu te duci la baie. Asa ca... faaaaaaaa pipiiiiiiiiiii ca vineeeee trenu. happy

| Gabryel85 explică (pentru Iunona):

Macar a meritat sacrificiul? Adica, aveai niste senzatii placute atunci cand te tineai? Sau macar cand te eliberai?winking

| Iunona a răspuns (pentru Gabryel85):

Nu.

| Gabryel85 explică (pentru Iunona):

Pacat, macar daca te simteai bine cand te tineai tot era un fel de compensatie pentru suferinta.

12 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da, eram la volan, era zapada afara si nu aveam cum sa trag pe dreapta sa fac in tufis si m am tinut vreo 2 ore pana am gasit o benzinarie cu wc

| Gabryel85 explică (pentru suntserios):

Mi-ai amintit de o intamplare de mai demult...intr-un autocar, iarna...inaintam cu viteza mica si nu se putea opri nicaieri. Eram prin munti. Numai ca, din fericire, nu am simtit durere.

| Moryami a răspuns:

Pe mine cateodata cand ma trece pur si simplu nu vreau sa ma duc la toaleta cand am ceva important de facut laughing. Dar nu e bine deoarece daca azi asa maine asa, se pot isca boli.
P.S: Atunci cand zici tu ca te doare, ii zice ''inhibatie''.