| Girly97 a întrebat:

Vi s-a intamplat vreodata seara cand ma duceti la culcare sa auziti un sunet ciudat imediat ce adormiti si sa va treziti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce fel de sunet ciudat descrie l, ca nu toti sunte m la fel, si nu stim la ce fel de sunete faci referire.

| Girly97 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu stiu cum sa descriu, pare a fi un sunet puternic, ceva asemanator cu un tractor de exemplu.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Girly97):

Poate i si renoveaza casa vecinul tau si sunetul bormasinii seamana cu sunetul unui tractor, de obicei in Romania unii vecini nu respectă orele de liniste in bloc, si fac zgomot toata ziua.

| Girly97 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu, unde stau eu niciodata nu s-a intamplat asta...

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, am auzit chiar și muzică simfonică.

| Girly97 explică (pentru sadrian46):

Eu nu glumeam și dacă ai de gând să râzi de problemele medicale ale altor persoane nu ai decât! Mulțumesc pentru nimic!

| sadrian46 a răspuns (pentru Girly97):

Am răspuns foarte serios, dar ție îți sare muștarul din orice, nu sunt eu de vină. Plecasem de acasă la noul meui loc de muncă la 350 km de familia mea. Începeam să sufăr de singurătate. Una din simptomele acestei lipse a fost că după ce mă culcam, îmi răsunau în urechi acorduri de concert de muzică simfonică foarte puternice, care mă trezeau. Nu sunt muzician.

| anonim_4396 a răspuns (pentru sadrian46):

Si tinitusul da simptome sonore gen cum ai avut tu. Dar nu cred ca e cazu daca auzeai doar cand dormeai

| sadrian46 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dă, dar nu simfonie de 5 minute, în toată regula, cu toate instrumentele.

| Yuoia a răspuns:

E normal ca daca auzi sunete sa te trezesti. Nu e problema medicala. Ar fi daca nu te-ai trezi. Sau... daca sunt doar in inchipuirea ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ti se intampla des ar trebui sa vizitezi un neurolog, si eu am probleme asemanatoare doar ca mai grav da mi se intampla rar. nu ar trebui sa ignori chestia asta sau sa intrebi aici ci sa cauti o solutie la specialisti. multa sanatate happy

| aAlexB a răspuns:

Da, mi se intampla si mie, cam de un an se aude de parca ar bate cineva la geam dar numai o data

| aAlexB a răspuns:

Dar ce sunete auzi?