| anonim_4396 a întrebat:

Ce va face ca seara, inainte de culcare (sau de dormit, dupa caz) sa va doriti sa va treziti dimineata?

Răspuns Câştigător
Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Inertia. La fel de bine, intr-o zi nu ma voi mai trezi, sau poate, nici nu voi mai adormi. E o stare de naturalete a vitalitatii. Se intampla si atat.

20 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Constiinta.

nony
| nony a răspuns:

Trebuie sa distrug si sa fac fericiti niste oameni pana la sfarsitul vietii.
@Dumnezeu.imi dai atatia ani incat sa fac asta?hee hee plssss

nony
| nony a răspuns:

Multumesc mari(me)a ta.

luciana
| luciana a răspuns:

Gandul la cel mic (de doar ~ 5 luni ), operat de cateva zile si Speranta ca cel de Sus il va ajuta sa nu mai sufere o noua interventie chirurgicala ...Lucien.

| alecs871 a răspuns:

Adevarat, in fiecare seara cred ca vreau sa ma culc si mereu ma gandesc ca maine ma trezesc. Eu cred ca nerabdarea pentru ziua de maine happy

| Orannginna a răspuns:

Faptul ca trebuie sa'mi traiesc fiecare clipa a vietii, nu s'o dorm. big grin

| Gabystelistu95 a răspuns:

Ma distram happy

| eeeeeeeeee a răspuns:

Laboraturul de fizicalaughing))

| eeeeeeeeee a răspuns:

Dumnezeu, ia spune tu in ce zi te plictiseai si l-ai facut pe om? nu erai chiar in cea mai buna forma, asa-i?

| Casiana a răspuns:

Faptul ca a doua zi o sa imi vad prietenii si familia!:X

| foxeye a răspuns:

Gandul ca vreau sa traiesc in continuare big grin cred ca asta

| Dianna a răspuns:

Gandul ca o sa fie o zi si mai buna!love struck

| angella1972 a răspuns:

Vor fi si-atuncea pasari si livezi
tu ochi, cum o sa poti sa nu le vezi?
ba nu, mai pe-noptate-o sa ma scol
sa dau gradinii, stupilor ocol
sa mangai lemnul usilor de-acasa
si papusoii umezi de matasa,
iar cainii vor veni sa ma miroasa
cu boturile ude, somnoroase,
si gudurand spinarile...
,, stapana, de unde vii, ca mirosi a tarana?,,
e o poezie de magda isanos, pe care-o credeam uitata, dar azi mi-am reamintit-o citind intrebarea ta.eu vreau sa ma trezesc pentru ca mai am inca multe de vazut, multe de pipait, multe de auzit.si da, ai dreptate... voi avea atatea zile de trait cate imi doresc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am avut cateva nopti in care chiar m-am gandit ce bine ar fi daca nu m-as trezi! Au fost altele, in care n-am putut dormi de emotia fericirii de a doua zi si cand abia asteptam sa treaca noaptea!
Cele mai multe, insa, sunt rutina... Ar minti daca as spune ca inainte de culcare abia astept sa ma trezesc pentru a pregati micul dejun sau pentru a incepe extrem de incantata o noua zi de munca, desi imi place ce fac! Ma ucide rutina...incerc sa scap!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dragostea de viata. bucuria ca mai am o zi in fata.curiozitatea de a vedea ce-mi ofera ziua respectiva, nou.si bucuria ca sunt bine eu si cei de langa mine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@nony - ai cati ani vrei tu sa ai.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dar cine a spus ca as dori sa ma mai trezesc? laughing
@scorpio89-Scuze, din greseala tocmai ti-am dat un stupid.Se dorea sa fie inteligent, insa pe parcurs si-a pierdut forma. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu recunosc:
1. ca dorm,
2. ca porumbeii astia fac atata galagie incat ma trezesc
3. uneori imi dau doua palme si ma trezesc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Facturile Doamne...Trebuiesc platite...

| Slowmotioon a răspuns:

Dumnezeu la creat la inceput pe om.ca sa traisca vesnic. ia pus in inima vesnicia... oamenii,,. avem in noi sentimentul de a traiii.cum a spus si SILVERGLOW.gandul ca vrem sa traim in continuare!