| anonim_4396 a întrebat:

Vin iar eu...
Iar plang,iar nu mai suport...

I-am promis inainte sa moara ca o sa am grija de iubita lui si ca nu o sa o las sa isi faca rau.
Oricat am spamat-o cu mesaje ea a facut-o.
Si-a taiat venele si apoi...
Si apoi a luat un pumn de pastile...
Am vorbit cu ea acum cateva ore...
Intr-un fel se repeta ziua de ieri...
Acum a intrat ea in coma...
Iar doctorii nu stiu daca scapa...
,,Doar Dumnezeu mai poate face minuni"
Asta zic toti doctorii cand cineva intra in coma, pe bune?
Ei chiar nu pot face nimic?
Acum nu judec pe nimeni, vreau doar sa stiu...
Va scapa sau trebuie sa imi iau,, la revere" si de la ea?
Va rog, rugati-va cu mine...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| halogen001 a răspuns:

Ar fi bine daca am avea la cine sa ne rugam si sa avem parte de un ajutor, dar in realitate Dumezeu e doar un personaj imaginar de poveste primitiva, puerila, fantezista si absurda scrisa pentru prostirea naivilor creduli si nestiutori, iar doctorii au obiceiul sa invoce acest personaj cand sunt depasiti de situatie.

| Yuoia a răspuns:

Daca Dumnezeu era bun, nu-ti lua prietenul, nu lua nici mintile iubitei sale.
Daca te simti mai bine, promit sa ma rog alaturi de tine. Dar ma tem ca Dumnezeul asta e idolatrizat degeaba.

| nuspuncinesunt2 a răspuns (pentru Yuoia):

Cred ca nimeni nu-mi poate intelege suferinta...

| Yuoia a răspuns (pentru nuspuncinesunt2):

Ba da! Insa e greu si sa te consolam. Stim ca nimic nu este un bun pansament pana nu se cicatrizeaza rana din suflet.

| nuspuncinesunt2 a răspuns (pentru Yuoia):

In clipa asta am nevoie de o imbratisare...
Era cel mai bun prieten al meu.
CEL MAI BUN...
Nimeni si nimic nu il putea inlocui.
M-am saturat sa pierd prieteni...

| Yuoia a răspuns (pentru nuspuncinesunt2):

Te strand strans in brate cu gandul meu curat!

| Legion7X a răspuns:

Îmi pare rău să citesc cele scrise, însă in astfel de situații trebuie să încerci să fii puternică și te stăpânești din plâns. Eu Sper ca fata să se facă bine, și să fie totul bine. Viața cu sigurantă niciodată nu este dreaptă, și nu ține cont de nimic. Noi ca oameni nu putem decât să îi ținem piept și să rămânem în picioare, indiferent câte lovituri am încasa. Să auzim de bine!

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Legion7X):

De ce sa se stapineasca? Plinsul e un mecanism de eliberare a stresului extrem, in cazul de fata cauzat de pierderea unor persoane dragi.

| Legion7X a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Înteleg. Eu am spus-o in mod de calmare. Unora li se poate face rău, și de aceia trebuie ca treptat să se domolească. Știu este foarte dureros să piezi pe cineva. Eu mi-am pierdut bunici, dar asta este...

| dinaprilie a răspuns:

Coma este coma! Nu prea se stie exact cum "functioneaza" de aceea nu pot fi oferite explicatii logice. Imi pare rau pentru pierderea ta. Sper sa ne auzim cu bine.

| Mirel4412 a răspuns:

Roaga-te la Dumnezeu. o sa ma rog si eu pentru ea.