| ピンク a întrebat:

Ceea ce cer eu nu este chiar un raspuns la o intrebare, este mai mult un sfat. Sora mea este in spital de mai bine de o luna, iar acum 3 zile a intrat in coma diabetica. Doctorii spun ca va fi bine, ca desi este in coma, nu va muri si ca starea ei este stabila. Dar eu nu pot sa ii cred! Nu am mai mancat nimic de 3 zile si plang intruna. Cred ca voi innebuni! Nu pot sa traiesc cu gandul ca sora mea ar putea sa moara! crying Ce as putea sa fac pentru a ma calma? Va rog...

Răspuns Câştigător
| mihaelaavirvarei a răspuns:

In primul rand calmeaza-te, mananca ceva si roaga-te la dumnezeu sa nu iti ia sora. Si eu am un frate si o sora, si nu stiu ce as face dacar ar pati ceva. Ai grija de tine, nu te imbolnavi pentru ca parintii tai nu au nevoie de inca un necaz dupa acesta cu sora ta. Insanatosire grabnica si ai grija de tine.

4 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Doamne sacuta, cum de a ajuns in coma diabetica? Oricum, daca era sa nu scape va spuneau medicii, sa va pregatiti, daca v-au spus ca scapa inseamna ca asa e. Aprinde o candela si roaga-te pentru ea si pentru tine si pentru voi toti, o sa te linisteasca si pe tine si o sa o ajute si pe ea. Oricum trebuie sa ai grija de tine sa nu patesti si tu ceva si atunci ar fi mai rau, gandeste-te si la parintii vostri. si sora ta are nevoie de tine, asa ca linisteste-te sa o poti ajuta, da?

| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Iti faci rau singur/a. Calmeaza-te, va fi bine. Tot ce trebuie sa faci e sa astepti, daca e in coma nu inseamna ca va muri.

Răspuns utilizator avertizat
| arthurarad a răspuns:

Cred ca te poti linisti, chiar daca pare greu si te inteleg ca esti asa. Dar sa stii (si chiar nu te mint) ca si eu stiu pe cineva care a intrat in coma diabetica acum cativa ani si acum e ok. Cred ca surioara ta are nevoie de tine sa fii alaturi de ea si sa fii puternic(a). Bafta!