| Renesmee456 a întrebat:

Vinerea trecuta am jucat handball in curtea scolii(pe beton) fac sport de performanta si stiu ca nu ar trebui sa sar sau sa alerg pe beton dar am vrut sa joc foarte mult..acum ma doare piciorul stang(am avut in urma cu 2 ani entorsa de gradul 2 si am avut piciorul in ghips) ma doare in exteriorul piciorului mai sus de glezna.pot merge foarte bine nu ma prea doare cand apas dar ma doare cand sar pe picior sau alerg(e o durere ascutita ca sa zic asa) Nu stiti ce probleme as putea avea si cum sa o tratez...sau daca este indicat sa fac sport cu piciorul in aceasta conditie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Aalliinnaa1000 a răspuns:

Poate ti l-ai sclintit.