| ioanamaria2000 a întrebat:

Vinerea trecuta, pe 23.09 am terminat cele 10 zile de Cefaclor pentru o infectie urinara. Mi s-a zis de catre doamna doctor ca la 3 zile dupa ce termin antibioticul, sa iau un plic de Monural pentru a impiedica reaparitia. Martea asta am inceput o noua tableta de anticonceptionale, deci maine voi lua pastila nr. 5
Mai este nevoie sa ma protejez suplimentar?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Floridori a răspuns:

Ar fi ideal sa o faci, cel putin in primele 10 zile de AC, deci inca 5 zile de acum.

Multa sanatate!

| LifeLust a răspuns:

Eu m-am protejat suplimentar chiar daca am luat si pastila. Impreuna au un grad mai ridicat de protectie.