| nadialupu567 a întrebat:

Am o întrebare, iau anticoncepționale de ceva timp, iar în 19.01 am avut ultimul contact sexual cu ejaculare interioară, în 22.01 trebuie să încep un antibiotic din cauza ca am infecție urinară, știind ca interacționează antibioticul cu pastila anticoncepționala, e posibil ca odată cu începerea antibioticului să eliberez ovulul și să ia contact cu spermatozoizii de acum 3 zile, am citit ca ei stau în organism între 3-5 zile

2 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Anticonceptionalele isi fac efectul abia peste o saptamana de administrare zilnica.Cand a avut loc ovulatia?

| nadialupu567 explică (pentru dullcat):

Nu asta e problema, iau anticoncepționale de 2 ani, nu am mai avut ovulație, doar ca acum, știind ca o sa iau antibiotic, mă gândeam să nu pornească ovulația și să interfereze cu spermatozoizii de acum 2 zile