| Albert00087 a întrebat:

Vineri am fost lovit în cap cu o minge de tenis, inițial m-a durut capul câteva secunde sau un minut dar sâmbăta m-am trezit cu o durere de cap și cu temperatura care au ținut toată ziua iar azi duminică tot cu dureri m-am trezit și cu temperatura. Ce credeți că poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Recomandat ar fi sa te vada un medic, pentru ca pare ca exista legatura de cauzalitate directa intre lovitura primita si durerile de cap ulterioare

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai racit, nu are legatura cu mingea in cap, erai transpirat te a tras curentul sau ai baut suc sau apă rece de la frigider si esti racit, stai in pat ia fervex sa transpiri ca altfel nu te faci bine

| Albert00087 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Dar nu tușesc și nu îmi curge nasul doar am junghiuri la cap și am temperatura

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Albert00087):

Mergi la medic sau suna la salvare sa te consulte nu sta asa ca se agraveaza