| Claudiu_2354 a întrebat:

Vinul este considerat ca si bautura alcoolica sau ca si aliment?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Bautura alcoolica
...desi in doze mici face numai bine

| PhaseMorphXR a răspuns:

Vinul este în sine o bautură alcoolică, pentru că are in compoziție alcool (8-15% in general). Însa tradiția l-a alăturat mâncării, in cadrul unei mese care ține cont de anumite tradiții/obiceiuri.

| Zangetsu a răspuns:

Are alcool e bautura alcoolica. nu consumi vin si dupa aia ii spui la politist ca nu ai baut ci ai mancat vin.

| Anonymus3000 a răspuns:

E bautura alcolica...

| basexcu a răspuns:

Conteaza daca-i consierat bautura sau daca-i considerat aliment?
E si bautura si aliment in acelasi timp conform definitiei.

| Emena a răspuns:

Evident,ca bautura alcoolica. Doar nu mananci vin straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este o vorba veche...

"Primul pahar este medicament, al doilea pahar este aliment si al treilea pahar este otrava..."

| Mashiro a răspuns:

Bautura alcoolica

| cosmingr11_8096 a răspuns:

Buna,da vinul e considerat si ca alcool, si cred ca si ca aliment.

| alice_8586 a răspuns:

Buna; eu cred ca vinu mai degraba este considerat bautura alcolica decat aliment parerea mea