| Violente a întrebat:

Voi ati avut probleme cu ganglionii? Am unul foarte umflat si lat submandibular putin mai sus de marul lui Adam, este mobil si moale si nici nu ma doare. Am fost la ORL si mi-a spus ca am probleme mari cu polipii si trebuie sa ma operez, am facut 10 fiole de gentamicina astă-vara dar tot nu s-a retras.

http://imagnet.ro/images/3nC1D.jpg

Bineinteles ca imi incordez muschii gatului, altfel nu s-ar vedea

Poate fi si o glanda salivara inflamată?

P.s: scuzati categoria dar nu am mai găsit "Sanatate"

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sunt ganglioni inflamati. Tratamentul cu gentamicina este doar de pregatire pentru operatia de polipi. Ganglionii nu se vor retrage pana nu iti rezolvi problema cu polipii si problemele dentare (daca ai cumva vreo carie)

| neutrino a răspuns:

Chiar daca tu ai mare incredere in aceasta sectiune ( in mod total gresit), aceasta nu poate inlocui sectiunea Sanatate, pur si simplu pe motiv ca este vorba de altfel de gauri, si in plus aici nu poti gasi medici "ORL". Problemele de sanatate nu le poti rezolva cu sfaturi venite din gura lumii.

| SimonaCristina a răspuns:

Medicul ORL e cel mai competent.deci asculta-i sfatul. Sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer, consider ca nu aici trebuie sa postezi. Lumea de aici nu prea te poate ajuta cu ceea ce ai tu. Te sfatuiesc doar sa mergi la un medic bun, cel mai bun la care poti merge sa isi dea cu parerea. Nu este de joaca. Chiar daca acum nu te deranjeaza, mai tarziu nu se stie in ce poti da. Asadar, te sfatuiesc sa mergi la un medic bun. Iar daca esti din Bucuresti, iti pot recomanda unul foarte bun chiar.

O zi placuta iti doresc!