| anonim_4396 a întrebat:

Salut, azi merg la ORL si am racit recent, si atunci cand inghit am senzatia ca mi-a ramas un corp strain in gat, pe langa asta mi s-au umflat putin ganglionii sau cum s-or numii. Si mi-e frica sa nu fie ceva grav, gen ultima boala nedescoperita. Si spun asta pentru ca simt ca am niste bube pe langa marul lui adam. Pareri?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Marbea a răspuns:

Este de la raceala si posibil sa ai puroi in gat, dar mai exact afli azi la ORL.

| vclaudiu7 a răspuns (pentru Marbea):

Mersi fain, sanatate, o sa dau aici un reply dupa ce vin.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mergi tu, singur? Sau de mana cu mămica ta? Ciorapii poți sa ii pui singur pe picioare sau ai nevoie de ajutor? La șireturi știi să te legi? laughing

| Swae a răspuns:

Ganglionii sunt afectati de la raceala sau infectii in corp.
Mai bine ca te duci la ORL sa te lamuresti

| vclaudiu7 a răspuns (pentru Swae):

Ma duc la ora 16:00, o sa revin cu un mesaj happy

| vclaudiu7 a răspuns:

Totul este ok happy o mica infectie de la o viroza