| anonim_4396 a întrebat:

Voi avet probleme cu incaltamintea? pe mine ma bat ingrozitor pantofii primavara sau orice fel de incaltaminte, imi lasa rana in spate la calcai, uneori si la degete.nu stiu ce sa ma mai fac, mereu am pb astea toamna sau primavara, de abia astept sa vina vara sa pot purta sandale, dar pana atunci ce fac? mi-e groaza sa ies din casa, pentru ca ma chinuie ingrozitor incaltamintea chiar si aia din piele. Chiar si daca imi pun plasture ma jeneaza, dar macar de ar sta pe picior si n-ar cadea la scurt timp dupa ce i-am pus. Nu stiu ce sa ma mai fac. Daca aveti probleme asemanatoare va rog sa-mi dati un sfat, poate o metoda, sa-mi ameliorez problemele.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| tyana a răspuns:

Buna Carla. Daca incaltamintea este din piele, spirtul iti poate fi de ajutor, in sensul ca ajuta pielea pantofului sa devina mai moale.In fiecare seara pune spirt pe vata si introdu in interiorul pantofului in zona in care te deranjeaza.In timp ar trebui sa se vada rezultatul.

| Mina a răspuns:

Incaltamintea de piele trebuie udata cu spirt in locurile care te strang si incaltata asa. Se va lasa dupa forma piciorului tau.

| littleladybug a răspuns:

Incearca sa dai cu crema hidratanta de maini, insa daca e piele sa nu dai prea multa pentru ca la incaltare se vor face niste cute uratewinking

| spot a răspuns:

In magazinele pentru incaltaminte sunt niste sprayuri care le dai pe interiorul incaltamintei si ar trebui s se mai lase sa nu te mai raneasca.

| Lorelai a răspuns:

Si eu am aceste probleme cu incaltamintea si din pacate nu am gasit nici eu o solutiesad

| 17Ioana a răspuns:

Iti recomand sandalele de pe https://www.iarena.ro/produse/incaltaminte-dama/sandale-dama/, eu am luat o pereche si sunt super multumita, le-am purtat mult si nu mi-au facut nici un fel de batatura sau sa ma jeneze.
legat de problema ta, poti pune calcaiul intr-o bucata de material prosop ceva si il bati cu ciocanul, sa devina pielea mai moale.