| AvalohAlyn a întrebat:

Voi aveti probleme de concentrare si de lipsa energiei? Cum le-ati rezolvat? Ati luat ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| MadRaven a răspuns:

Toată lumea are aceste probleme dar mulți se lasă pe baza pastilelor și suplimentelor fără să își schimbe stilul de viață. Degeaba tratezi simptomele dacă nu tratezi și cauza. O alimentație sănătoasa și mai ales sportul fac minuni pentru buna funcționare a creierului. O oră de sport pe zi face mai mult bine decât o pastilă de piracetam/o cafea.

| Mmn a răspuns:

Toata lumea are in unele zile, momente. Complexuri de vitamine, in special B-urile, magneziu.