| chiftelutacrocanta a întrebat:

Ce e lipsa energiei? Exista lipsa energiei sau totul e energie?

4 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Lipsa de energie e nimicul adică ceea ce nu există.

Răspuns utilizator avertizat
| T0T a răspuns (pentru chiftelutacrocanta):

Păi dacă nu există ceva cred că nu există. Logic că sunt lucruri inexistente deci nu totul se află în existență sau altfel spus existența nu acaparează totul. Nimicul e ceea ce nu există. Noi folosim mulțimea vidă ca să îi zicem așa și dacă mulțimea A nu există(sau nu are elemente) coincide cu mulțimea vidă. Nimicul e făcut ca să i se asocieze elemente inexistente și la rândul lui asociază ceea ce existența încă nu cuprinde.