supadeceapa
| supadeceapa a întrebat:

Voi beti apa de la robinet? De ce? Si daca nu, ce marca de apa plata preferati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
15 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Mi-am luat acum recent ceva aparat de filtrare a apei si o sa incep curand sa-l folosesc pentru apa de la robinet.
In rest beam aqua carpatica, zizin, borsec, dorna + ce mai gaseam la 5 L ceva mai ok prin apropiere.

| Bondarel99 a răspuns:

Nu beau niciodată de la robinet, vine cu un miros urat de clor.
Nu beau o marca anume, de obicei scrie doar apa de izvor...

| RAY a răspuns:

Nu, apa plata, coca cola

| raMLesS a răspuns:

Beau de unde apuc... Si de la robinet, si din balti, uneori mananc si zapada.
Marca mea preferata de apa este cea de la H2O.

| supadeceapa explică (pentru raMLesS):

De ce te-au avertizat, iar ai fost salbatic?

| raMLesS a răspuns (pentru supadeceapa):

Ceva de genul, am fost un fel de bestie laughing sunt prea hard... dar nu asta conteaza, ce ma oftica pe mine e ca mi-au disparut vreo 20k puncte... Cred ca pana la sfarsitul saptamanii faceam 200k, acum o sa dureze o luna, poate si mai mult.
Mna, vorba aia, it's not a bad day, it's just a bad life laughing

| supadeceapa explică (pentru raMLesS):

Nu stiam ca tine cineva cont de punctele alea laughing))))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Beau de la robinet.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Singura apa pe care pot s-o beau e Dorna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Supa de apa de robinet laughing
Imi e lene sa merg la magazin si apoi lene sa arunc sticlele.

Răspuns utilizator avertizat
| sopranaCadaverica a răspuns:

M-am obisnuit sa beau doar plata. Dorna mi se pare cea mai ''curata'' si baubila. big grin

| George192 a răspuns:

Eu beau de la robinet mi-am luat si filtru, apa plata mi se pare totusi o mica risipa de bani pentru ca pe 0.5l de apa de la robinet platesti 0.81 de bani in schimb daca cumperi 0.5l de apa plata costa in jur de 2 lei

| anonim_4396 a răspuns (pentru George192):

Nu plătești 0.81 bani, n-are cum
e 7 lei metrul cub de apă.

| Alexandrovsky a răspuns:

Bucovina ii cea mai pura, si buna.