| RAY a întrebat:

Credeti ca e buna apa de la robinet, sanatoasa?
beti apa de la robinet?

10 răspunsuri:
| CandyTetris a răspuns:

Cel putin la mine in bloc sunt zile in care daca dai drumul la robinet miroase a clor toata camera, de baut in nici un caz.

| Narcis2007 a răspuns:

Nu stiu cat de sanatoasa e apa de la robinet dar nu are gust rau la mine deci o beau

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Apa de la robinet nu este sănătoasă, chiar dacă are gust acceptabil. Ştiu că are foarte mult Clor şi poţi face piatră la rinichi. Mai bine bei apă plată. Îţi cumperi un bidon de 5 L şi îţi ajunge pe 2-3 zile.

Pa-pa.

| AlexanderAdrian a răspuns:

Eu beau apa de la robinet, e foarte buna in zona mea. Din ce am vazut in Bucuresti s-au facut enorm de mari modernizari la statiile de apa, oricum clor se pune in toata apa de la robinet dar intr-o solutie nu asa pur si simplu, si e dozat in asa fel incat sa nu ne afecteze.

| OnuOnulică a răspuns:

NU!
Nu, nu este bună de loc!
Si nu, nici nu beau happy
O seara faina happy

| zurick a răspuns:

Cand mi-e sete beau orice si pe tine daca am cum

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, beau apă şi de-acolo. Nici nu prea-mi pasă de sănătatea mea şi de consecinţe.

| Madayna a răspuns:

Nu beau niciodata apa de la robinet, are un gust foarte urat.

| iInfinityDarkness a răspuns:

Eu beau, dar...nu prea recomand, iti recomand apa imbuteliata sau cea de la izvor.

| Assy99 a răspuns:

Nu, nu beau apa de la robinet. E buna, daca te referi la "gust".
Apa de la robinet are mai mult clor.