| Andreiheart20 a întrebat:

Voi ce ziceti, sportul ajuta asa mult la santatea fizica? Eu unul am facut n ani sport si uite am probleme la ficat, dar alimentatia ajuta asa mult? Iar la fel mananc sanatos si tot degeaba, voi stiti ceva la o hepatita medicamentele vindeca chiar daca nu slabesti foarte mult? Si 3.cancerul se poate vindeca doar cu medicamente? Ma rog a il tine in control.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alexandru3107 a răspuns:

Cancerul nu se vindeca niciodata complet, exista un tratament care il fac sa stagneze, dar el nu se evaporeaza din corp. Tu poate esti o persoana mai sensibila, dar daca ai probleme la ficat in ciuda unui stil de viata sanatos, poate ar fi cazul de un consult medical.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Problemele de la ficat sunt din cauza consumului de alcool si a mancarurilor nesanatoase, gen fast food, prajeli, carnati, salamuri sau din cauza unei infectii virale ci virusul de hepatita A, C sau C.

Hepatita este o infectie virala, care netrata cu medicatie serioasa, odihna si regim alimentar sever pe viata, poate duce in ciroza hepatica, carceruld e ficat si moarte.

Cancerul se vindeca cu operatie si apoi radiatii sau chimoterapie adr in procent foarte mic, fiindca nu doare oragnul cu cancer decat in stagiu avansat cand multi nu mai au zile de recuperat sau trait.