| Catalion a întrebat:

Voi, cei care fumati si beti cate o bere din cand in cand ( sau mai mult de o bere ), mai fumati si mai beti pe criza asta sau ati realizat in sfarsit ca fumatul si alcoolul sunt o risipa de bani si sanatate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Vizitiul a răspuns:

Am realizat inainte de a experimenta pe propria-mi piele. Am vazut cazuri in care consumul in exces al tutunului si alcoolului au dus la deces. Mai, risipa de bani, nu prea. De-o bere (3-4 lei) tot acolo e. Dar sanatatea e cea mai de pret comoara. Totusi, o bere o consum, chiar daca sunt constient ca nu-mi face bine. Pana la urma, orice este consumat in exces este patologic, nu numai bauturile alcoolice.

4 răspunsuri:
| Minks a răspuns:

Fumam si bem si pe criza, asa suntem noi ma bagabonti. laughing

| RUMBURAK a răspuns:

Da am realizat.de aia am trecut pe rom si trabucuri.si de aia mi-am facut si o rata la banca monstruoasa. ori santem golani ori nu mai santem!

| pauladrian a răspuns:

Cred ca fiecare om realizeaza asta, dar daca stai sa te gandesti doar la problemele pe care le ai, innebunesti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fumatul dauneaza grav sanatatii si mai grav este daca il asociem cu bere,bere iti ingroasa singele, iti mareste tensiunea arteriala si multe altele, cum mama naiba sa nu te usture la buzunar? din cauza asta am revenit la cele naturale adica tuica de pruna si vin de casa