| anonim_4396 a întrebat:

Voi cum va pastrati ochelarii curati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| justanotheruser99 a răspuns:

Eu folosesc niste servetele umede sau o laveta speciala.

| Felissa13Eden a răspuns:

Ii spal cu apa si sapun big grin

Răspuns utilizator avertizat
| RaduMihaiRadu a răspuns:

Stiu ce spui. E nasol sa vezi particulele de praf pe lentila. Am mers la cabinetul de unde am cumparat ochelarii si mi-au dat un spray antistatic. Daca vad praf suflu usir si s-a si luat. Ii curat cu solutia aia cam de 2 ori pe zi

| Laura78 a răspuns:

E foarte enervand cand tot incerci sa cureti si scamele, de aceea este preferabil sa folosesti acele lavete speciale recomandate de mai toti medicii.

| OmulTalentat a răspuns:

Cu servetele umede

| anonim_4396 explică (pentru OmulTalentat):

Daca ai antireflex nu e ok sa dai cu servetele umede

| SciGeek24 a răspuns:

Am avut vreo 3 lavete speciale, le-am pierdut pe toate. În schimb, am descoperit că am în garderobă o chestie dintr-un material care imită pielea de căprioară. Cea mai bună afacere ever.

| anonim_4396 explică (pentru SciGeek24):

Si eu am gasit ceva de genul laughing