| Nume6 a întrebat:

Voi o sa va vaccinati de Covid?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
35 răspunsuri:
| StrongHeart a răspuns:

Daca nu are microcip in el, nu ma vaccinez, vreau sa fiu in rand cu lumea, nu vreau un amarat de vaccin pentru toata plebea.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, frate, din cei nevaccinați vor începe să moară mai frecvent de covid, așa că pedeapsa va fi naturală, nu va trebui forțată cu legea. Izolare, carantinare dacă te-ai îmbolnăvit, până te saturi. Moda anti vaccin ține de teoria conspirației. Vaccinul a eradicat boli ca poliomielita, care te handicapau, și altele mortale pentru copii. Cui nu-i place, să nu se. Mentalitate de ev mediu.

| acerr a răspuns:

Nu

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Poate vom fi obligati sa ne vaccinam, acum sunt obligati cei care stau in carantina sa aiba declaratia la ei, ca românii numai de frică stiu, amenzi, fara asta nu face nimeni nimic.

| doctorandus a răspuns (pentru RainbowD):

Sa zicem ca un milion de romani vor refuza vaccinarea. Ei bine, alt milion de romani care d-abia asteapta le vor lua locul la coada. Si-asa statul roman nu va avea prea curand suficiente doze de vaccin pentru toti cei care doresc vaccinarea.

Statul nu poate sili lumea sa se vaccineze. Pentru asta ar trebui sa aiba 40 milioane doze de vaccin, ceea ce cred ca nu va avea. Vaccinarea e un privilegiu, nu o obligatie.