| mariuschakra12 a întrebat:

Salut băieți, în alte țări sunt puțini morți de covid unde sunt vaccinați oamenii?

Răspuns Câştigător
| mastadont a răspuns:

Da, sunt mult mai puțini. Să luăm Anglia de exemplu:
Ieri s-au înregistrat 293 de decese, pe când la noi au fost înregistrate 591 de decese. Având în vedere că Anglia are o populație de peste 3 ori mai mare decât cea a româniei e clar că la ei sunt mult mai puțini morți și acest lucru se datorează vaccinării.
https://www.reuters.com/......021-11-02/

2 răspunsuri:
| zilog a răspuns:

Româinia sa împrumutat la o bancă internațională de organe și ăștia tot făceau spume că este țara care au înapoiat cele mai puține organe de pe toată planeta.
Așa că dacă acum pot să facă un ban și să își mai și acopere datoriile de ce l-ar lăsa pe GIGI BECALI șă importe medicamente care tratează vindecă boala?
Asta e problema Gigi Becali a dorit să ofere gratis bolnavilor sau la preturi foarte mici medicamentele necesare și nu a fost lăsat!
PENTRU CĂ ROMÂNIA ESTE ȚARA CARE A CUMPĂRAT ÎN PLUS 8 DOEZE DE VACCIN PENTRU FIECARE PERSOANĂ
Suntem primii de pe planetă la achizitia de vaccinuri / cap de locuitor
Și acum să nu pice unii șî alții prost pe ce au dat la schimb țara pe ce au vândut nuștiu ce că nu mă bag să vorbesc mai multe
să zicem să nu pice prost că au dat banii pe prostii care au EXPIRAT
acum trebuie să constrângă populația SĂ SE VACCINEZE CU VACCINURI EXPIRATE
Pentru care nu sa făcut nici un fel de studiu că ar putea să fie folosite după data de expirare ci termenul de administrare a fost prelungit din pix fără să aibă nici o bază șțiințifică pe care șa se bazeze pentru acestă prelungire.
Dar o să expire și prelungirea acesta din pix atunci o să le dea la gunoi și poate că o să le dea Dumnezeu înțelepciunea să nu mai cumpere altele noi.
Si să ne lase inpace cu pandemia nebunia
în alte țări oamenii nu se uită atâta la știri cu mortăciuni
ȘTIRILE CU MORTĂCIUNI FAC REITING
AȘĂ CĂ EU CRED CĂ TELEVIZIUNILE DAU ȘPĂGI MARI CA SĂ MAI ARATE NIȘTE SACI CU MORȚI
Adică este marfa pe care o dorește românul să o vadă la televizor
Nu o să se termine prea curând pentru că românul este avid după pradă senzațional și plățește abonament la cablu la televizor ca omaneii să fie omorâți să îi vadă el pe ecran să îi dea fiori că are nevoie de senzații tari
care nu îl mai satisfac și din ce în ce este însetat de mai mult sânge
DINCĂ CIOACĂ Crezi că nu este tot un produs mediatic ca să aibă ășția de unde să mănânce arahat.

| Atotstiutorul8888888 a răspuns:

Nu domnule. Toti atatia crapa, si vaccinati si nevaccinati. Unii au si belit o de la vaccin (o data l am dus pe un tanar la vaccin si in drum spre intoarcere a ametit si a trebuit sa l las la un spital). Io nu ma vaccinez, nici sa mi dai in cap.