| d0areu a întrebat:

Vouă v-au trecut semnele lăsate pe fata de la varicela? in cat timp?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Din PĂCATE, semnele respective NU prea trec; ele sunt "definitive" :(

Totuşi, poţi încerca să foloseşti Contractubex gel - vezi detalii în Prospectul de la linkul :
http://www.pcfarm.ro/produs/2962/Contractubex-gel

Toate cele bune!

| Eastwood a răspuns:

Cam o luna dureaza sau chiar mai putin, daca nu trec intr-o luna maxim, mergi la medicul de familie, cum crezi tu, poti merge si acum daca astepti de ceva vreme sa treaca!

| Trumpinator a răspuns:

Of of Varicela, 2-3 saptamani trece ea, iar 2-3 luni semnele sad

| d0areu explică (pentru Trumpinator):

Au trecut mai mult de saptamani de cand am. Si inca nu am scăpat...

| Trumpinator a răspuns (pentru d0areu):

Cu varsta se scapa mai greu, eu am avut la 5 ani sad

| Clubăreală a răspuns:

Daca in timpul varicelei te-ai scarpinat, sau mai rau, le-ai rupt, iti vor ramane semne urate, gropite chiar, care cu greu vor disparea.

| d0areu explică (pentru Clubăreală):

Chestia este ca inca mai am varicela. S-a rupt o buba de pe frunte. Buba a era mare, dar când s-a rupt era uscată, acum mi-a ramas o gropita in locul acela. Oare se va estompa?

| Clubăreală a răspuns (pentru d0areu):

Nu stiu, depinde, ideea este ..nu le mai rupe, lasa-le sa cada singure.

| deea192837 a răspuns:

Eu am de 4 ani un semn pe frunte de la varicela, si nu mi-a trecut sad

| d0areu explică (pentru deea192837):

E vizibil tare, sau abia se vede semnul tau?