| Gabriela2011 a întrebat:

Vreau sa imi creasca parul mai repede si sa am firul mai gros ce imi puteti recomanda? ( Nu vreau ulei de ricin pentru ca am folosit acum o luna si imi cade par o gramada nicio data nu mi-a cazut asa cum imi cade de la ulei ) Daca se poate sa fie ceva natural! Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| georgianna a răspuns:

Am uitat sa specific clatire din abndenta!

6 răspunsuri:
| marrr a răspuns:

Nu exista niciun tratament, poate doar masti dar nu am incredere in ele si cred ca ai folosit. Totusi, poti incerca.
Inafara de acesta masti trebuie sa ai o alimentatie sanatoasa si corecta, sa mananci des si putin. Consuma legume si fructe pentru ca sunt bogate in vitamine si ajuta la mentinerea sanatatii interioare, cat si exterioare. Ai sa vezi ca daca mananci mai multe lucruri naturale de sezon te vei simti mai bine, parul se va regenera mai repede si pielea va capata un alt aspect. Succes:*

| Sin a răspuns:

Vitamina A.Tot asa te dai cu ea pe par.

| piciuk a răspuns:

Daca nu iti place cu ulei de ricin. da-te cu gaz pe par si daca vrei sa creasca mai repede, trebuie sa mai tunzi varfurile din cand in cand

| georgianna a răspuns:

Eu urmez urmatorul tratament; putin neplacut dar necesar pentru frumusete.Mergi frumusel la plafar sau unde stii ca sunt prodse naturiste si cumperti o sticla tinctura de mesteacan si una tinctura brusture.Atentie tinctura nu extrct hidralcoolic! Pui 2linguri din fiecare tinctura 2 galbenusuri 2-3 linguri apa. Aplici pe parul umed si frectionezi cu grija radacina. O sa observi ca face si putina spuma ca samponul.Iti recomand folosirea cel putin o luna -2 pentru rezultate.Este util si pentru inlaturarea matretii.Vei renunta la sampon si vei folosi acest amestec ca inblocuitor; fara spuma, kfixativ sau alte masti si vei avea succes garantat.La mine si prietenele mele a functionat.Cum eu am nevoie si de calciu si magneziu utlizarea in paralel si a mastii m-a ajutat enorm! multa bafta!

| bellas a răspuns:

Inceara uleiul de masline

| stefania_8825 a răspuns:

Asa itrebam si eu