| NowForYou000 a întrebat:

Acum cateva zile am folosit pentru prima data ulei de ricin. Am pus 2 lingurite, iar apoi l-am amestecat cu un ou si l-am aplicat pe tot parul(vreau ca parul meu sa creasca mai repede). Intrebarea mea este : l-am aplicat corect?

2 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Din ou se foloseste doar galbenusul, nu tot oul.Se face un fel de maioneza din ulei si galbenus. Daca parul e lung sau bogat, se dubleaza cantitea.
Amestecul se lasa pe par minim 30 de min.

| BeardedSamurai a răspuns:

Salut, nu stiu sigur, eu l-am aplicat pe fata pentru barba, pur si simplu cu degetul intinzand uleiul, pe par mama mea il intinde normal, fara nimic altceva ci doar cu ulei de argan.
O zi placuta.