| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa incep o cura cu omega 3 si omega 6 de la Hofigal, de maine, dar scrie ca pentru a se asimila mai bine, trebuie luat cu vitamina c/e/conezimaq10. Ce recomandati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Sa nu o incepi, ca le iei degeaba.

| cristimihailov a răspuns:

De ce ai lua si omega 3 si omega 6? E o situatie de sanatate sau?

Cum zicea si doctorandus, le cam iei de pomana. Mai mult rau iti faci.

| anonim_4396 explică (pentru cristimihailov):

Nu am probleme. pielea f uscata

| cristimihailov a răspuns (pentru anonim_4396):

Ar trebui sa verifici de ce ai pielea f uscata. Nu sa bagi grasimi. Omega 6 nu e chiar cea mai indicata iar omega 3... nu ajuta la piele.

Poate e o problems cu sudoriparele.

| anonim_4396 explică (pentru cristimihailov):

Inseamna ca le-am luat degeaba

| cristimihailov a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu pot sa afirm sau sa infirm afirmatia ta. daca ai luat-o pe ideea ca ai pielea uscata... daca supraalimemtezi un organism... ce crezi ca se intampla?

| nugasescusernameliber a răspuns:

Stiu ca e comod sa stam sa inghitim pastile, dar sa stii ca e numai reclama de ele, le iei in caz ca intr-adevar nu poti si nu reusesti sa te alimentezi corespunzator, in caz ca iti recomanda medicul in urma unei demineralizari sau alte probleme.
Omega 3 gasesti in peste, seminte de in, nuci, Omega 6 in toate oleaginoasele si uleiuri naturale, nerafinate, in unt. Vitamina c o gasesti in citrice si in verdetur, E in seminte si nuci, fructe uscate, masline, coenzima q10 in carne, in special organe.