| TheQuestionQuestionQuestion a întrebat:

Vreau sa ma barbieresc in cap ca sa ma fiu la 0, oare o sa ma irit? pe barba ma irit, dar la pielea capului nu stiu.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Eu ma barbieresc de hoho, de mai bine de 6 ani.Prima data te vei face praf in cap, te vei irita si etc.Dar cu timpul vei capata dexteritate, vei intelege ca cu cat parul e mai lung cu atat te tai mai mult.Pana si eu ma tai care o fac de ceva timp. Apropo vezi, daca esti inalt si slab, nu te face ca nu te va aranja trebuie sa fi atent si un timp oameni se vor holba la tine. La mine a fost nasol primele saptamani, apoi sau obisnuit cu chelia mea.La inceput eram bronzat pe fata, si in cap eram alb(scalpu pielea capului)apoi cu timpul au capatat aceias culoare

| Violleta2022 a răspuns:

Binenteles ca te vei irita si in cap daca te razi, ca nu-i prea diferit parul din cap fata de cel din barba.

Sincer, pentru ce ai vrea sa arati ca un extraterestru, sa-ti uratesti aspectul fetei in asa hal?

Taman acum, cand moda "puscariasului" s-a incheiat si acum este in mare voga sa ai par mare pe cap, scurt pe spate si lateral, uite aici moda in 2016:
https://www.google.com.au/......ps?/search

| CuriousStuff a răspuns:

Prima data ai grija sa-l scurtezi cu un trimmer sau o masina de tuns. De ce nu vrei sa mergi la un frizer? E mult mai ieftin decat o tunsoare obisnuita si esti si sigur ca o face ca lumea, tu poti sa ratezi anumite locuri.

| Anca_Lazar_1989 a răspuns:

Fratele meu se rade in cap de ani de zile si nu se irita. Sa te speli cu mai mare atentie inainte de acest proces si eventual incearca ceva lotiune de dupa barbierit. Eu ca fata folosesc lotiune tonica dupa epilare laughing