| StilRyder a întrebat:

Vreau sa ma ingras dar nu reusesc sub nici o forma... mananc de rup frigideru dar din pacate nu ma pot ingrasa nici macar cu 100 g... Care o fi problema?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| pieptar a răspuns:

Tu nu esti sanatos? unii vor sa slabeasa si tu vrei sa te ingrasi? mai bine ramai slab. ai multe avantaje, mai ales ca te ingrasi repede, daca ai peste 16 ani du-te la sala de forta si pune pe tine muschii ca sa pari mai mare, dar nu te ingrasa ca o sa regreti in viitor.

| StilRyder explică (pentru pieptar):

Deci am 15 ani si am 40kg nu cred ca e normal zic...

11 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Trebuie sa rupi frigiderul ala cu cap. si niste enzime digestive nu ar strica. enzimele le gasesti in suplimente nutritive, trebuie doar o vizita la farmacia de langa bloc. cat despre dieta trebuie facuta cu cap. ce mananci tu de zici ca nu te poti ingrasa?

| Cosmin86 a răspuns (pentru JohnnyBi):

Enzime mai gasesti si in fructe big grin

| JohnnyBi a răspuns (pentru Cosmin86):

Da stiu, dar din suplimente ai o valoare mult mai mare. personal la inceput as lua suplimente si cu timpul sa le las. asa se obisnuieste si corpul cu preluarea mai multor nutrienti din hrana.

| Cosmin86 a răspuns (pentru JohnnyBi):

Da

| cristimihailov a răspuns:

Incearca sa mergi la un doctor pentru un control de viermi intestinali. Gen limbrici sau alte neamuri asemanatoare.

| Felys a răspuns:

Ferice de tine

| marian_7699 a răspuns:

Mananca seara mancare nesanatoasa (pizza, tort etc.), fa cat mai putin sport

| Cosmin86 a răspuns (pentru marian_7699):

Poti sa cresti si sanatos in greutate ( de preferat prin masa musculara ), in niciun caz cu pizza si tort seara.

Mai gandeste-te si tu inainte sa dai sfaturi tampite.

| marian_7699 a răspuns:

Baga-n tine cantr-un spital! laughing