| deejay_3315 a întrebat:

Vreau sa ma las de fumat dar fara medicamente si tratamente sau ceva de genu... Funda pentru cea mai buna metoda big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| dexro a răspuns:

Poti sa stai putin si sa te gandesti la tine... sa te gandesti daca tu ca om poti sa pici in genuchi in fata unui pachet de tigari, intreaba-te daca esti capabil sa nu te lasi controlat de partea animalica din tine ce cere fara sa gandeasca.
Nu stiu daca e vreo metoda castigatoare dar la mine a functionat la mine

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Vointa cat de multa.

| PredatoR a răspuns:

Deci...
Tu cate tigari fumezi zilnic? sa zicem ca fumezi 15 tigaru pe zi... daca azi ai fumat 15, maine incearca sa fumezi 14 (cu una mai putin, las-o naibi ca poti sa fumezi cu o tigare in minuswinking ) si 2-3 zile fumeaza doar 14, peurma mai scazi una si ajungi la 13 tigari pe zi, si iar vreo 2-3 zile fumezi doar 13, si tot asa pana ajungi sa nu mai fumezi delochappy
Funda plz?batting eyelashesbig grin

| Adorable a răspuns:

Buna!
Dimineata, cand te trezesti, incalzeste o cana cu lapte. Aprinde tigara si toarna scrumul in lapte, apoi bea laptele! Vei vedea ca iti va veni greata gandindu-te la tigara. Daca urmatoarea zi iti vine sa fumezi, repeta strategia!
pa, pa!

| Satisfaction a răspuns:

Abtine-te si nu sta langa persoane care fumeaza!

| Cleopatra01 a răspuns:

Pai totul vine de la creier, incearca sa-ti impui un numar mic, pana te lasi de fumat.

| SweetAnonima a răspuns:

Buna!
Stiu ca nu sunt cea mai potrivita persoana pentru dat sfaturi fr genul asta.
Dar,ai outea sa incerci!
Incearca sa faci altceva cand vrei sa fumezi! De genul:bea apa pana te razgandesti, mananca ceva etc.
Sau, pune pe cineva sa-ti ascunda pachetul de tigari si nu-ti mai lua altul!
Gandeste-te la sanks-urile sau bauturile tale preferate si apoi la banii pe care ii dai pe tigari.Iti dai seama ca in loc sa-ti cumperi 3 pachete de tigari iti poti lua un suc si o inghetata(sa zicem) si sa te bucuri de ea stiind ca nu-ti face rau la organism...
Ideea e sa te gandesti ca poti cumpara ceva mult mai bun cu banii pe care ii dai pe tigari!
Si incearca si chestia cu ganditul la altceva big grin Cred ca merge big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

NICOVAP este o tigara electronica imbogatita cu vitamine, coenzima Q-10 si extract de ceai verde. Este o tigara electronica foarte usor de folosit si reprezinta cea mai noua si mai comoda metoda de renuntare la fumat! NICOVAP este o alternativa la fumat, iar prin imbogatirea cu vitamine, coenzima Q-10 si extract de ceai verde nu doar va ajuta sa fumati mai sanatos, ci contribuie la insanatosirea tesuturilor afectate de fumatul tigarilor traditionale. NICOVAP este un dispozitiv complet fara flacara ce foloseste micro tehnologie de ultima ora pentru a oferi fumatorilor o senzatie mai buna decat cea a fumatului traditional, fara riscuri de cancer la plamani sau alte afectiuni generate de fumat. Folosind NICOVAP, nu scapati doar dumneavoastra de efectele nocive ale fumatului, dar ii protejati si pe cei din jur! NICOVAP nu cauzeaza fumat pasiv, fumul generat de catre dispozitiv fiind doar un vapor de aer incalzit!

NICOVAP nu contine tutun, gudroane, nitrati, nitriti sau alte substante cancerigene sau toxice. NICOVAP nu contine nicotina si nu cauzeaza dependenta. Cu toate acestea, senzatia produsa este nu doar similara fumatului, ci este mai puternica si mult mai placuta! Folosirea dispozitivului pentru fumat NICOVAP va protejeaza, va ofera senzatii placute si chiar va poate salva viata!

NICOVAP consta dintr-o baterie reincarcabila bazata pe litiu care este atasata de camera de vaporizare. De acest subansamblu se ataseaza cartusul de reincarcare special conceput pentru a produce o cantitate suficienta de vapori pentru a satisface orice fumator inrait! De asemenea, cartusele de reincarcare contin o solutie bazata pe apa imbogatita cu vitamine - A, B1, C, D, E, coenzima Q10 si extract de ceai verde, toate acestea avand beneficii demonstrate asupra sistemului cardio-vascular. Cartusele de reincarcare vin in doua variante: NicoVit (cu nicotina) si JustVit (fara nicotina)

NICOVAP nu produce fumul daunator al tigarilor traditionale, ci un vapor de aer inofensiv. Deoarece nu exista flacara sau substante care sa se arda in timpul utilizarii tigarii electronice NICOVAP, acest dispozitiv poate fi utilizat oriunde, fara a incalca legile fumatului din Romania. Si nu uitati: NICOVAP nu cauzeaza fumat pasiv pentru cei din jur!

| gabirina a răspuns:

Tigara electronica ) Pretul este acceptabil.Dar chestia cu sa ma las de fumat e mai mult de natura psihologica. Oricum, succese :*