| Mary_3424 a întrebat:

Imi puteti si mie spune o metoda de slabire fara medicamente sau ceva de genu asa ceva facut din mancare. sau stiu si eu.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| sweetkiss4u4ever a răspuns:

Trebuie sa mananci multe fructe si legume dar in primul rand sa mananci sanatos adica renuti la prajeli, grasimi etc.apa te ajuta foarte mult.un pahar de apa la o jumatate de ora face minuni. sper ca te-am ajutat. funda?

7 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Mananca salata, fructe si legumehappy daca te plictisesti de ele incearca soia

| DعeutZa a răspuns:

Renunta pe cat poti la dulciuri si paine alba.Incearca sa mananci cat mai multe legume, fructe, carne de pui(piept sau pulpe fara piele) la gratar sau fierta.Seara incearca sa faci 20-30min sport(abdomene, dans, bicicleta etc)si bineinteles nu mai manca nimic dupa 6.In plus poti sa mergi mai mult pe jos, sa urci scarile in loc sa iei liftul.Ai sa vezi ca nu e greu iar kg vor disparea surprinzator de repede.Totul e sa ai vointa.Mult succes.Am uitat sa-ti spun in nici un caz sa nu te infometezi

| anda2happy a răspuns:

Incearca http://anda15995.eliteweightlosspackage.com O sa iti fie de folos.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa cum ii spune si numele, urmatorul regim de slabire este usor de tinut, asigurand organismului intreaga cantitate de vitamine si minerale necesara. Totodata, pentru ca nu impune strictete, kilogramele vor fi pierdute intr-un ritm lent, fara a exista problema reaparitiei lor.

Aceasta dieta poate fi urmata pe parcursul a 3, 4 luni pe an, fiind recomandata mai ales in perioada de dupa Sarbatori, cand fiecare dintre noi simte nevoia unei "refaceri".

ZIUA I

- mic dejun: 1 iaurt degresat si cereale integrale
- gustare: 1 kiwi
- pranz: piept de pui la gratar si salata de varza
- gustare: 1 mar
- cina: piept de pui la gratar si salata de varza

ZIUA II

- mic dejun: 1 pahar lapte degresat, 1 felie branza de vaci, o felie paine prajita
- gustare: 1 mar
- pranz: peste la gratar sau la cuptor, salata sezon
- gustare: 1 kiwi
- cina: peste la gratar sau la cuptor si salata de varza

ZIUA III

- mic dejun: 1 portocala, 1 kiwi, l ou fiert
- gustare: 1 iaurt degresat
- pranz: piept pui la gratar si salata de sezon
- gustare: 1 iaurt degresat
- cina: 1 mar, 1 kiwi, 1 ou fiert

ZIUA IV

- mic dejun: peste la cuptor, branza de vaci, 1 ou fiert
- gustare: 2 kiwi
- pranz: peste la gratar sau cuptor, salata de sezon
- gustare: 1 iaurt degresat
- cina: peste la gratar sau la cuptor, salata de sezon

ZIUA V

- mic dejun: salata de sezon, branza vaci
- gustare: 1 iaurt fructe
- pranz: supa de legume, un ou fiert
- gustare: 2 kiwi
- cina: orez fiert, salata de sezon

ZIUA VI

- mic dejun: 1 pahar lapte degresat, 1 felie branza vaci, 1 felie paine prajita
- gustare: 1 iaurt degresat sau de baut
- pranz: peste la gratar sau la cuptor, salata varza
- gustare: 1 iaurt degresat sau de baut
- cina: peste la gratar sau la cuptor, salata de sezon

ZIUA VII

- mic dejun: 2 kiwi si 2 mere
- gustare: 1 iaurt cu fructe
- pranz: piept pui la gratar sau la cuptor si salata de sezon
- gustare: 1 iaurt degresat sau de baut
- cina: orez fiert si salata de varza

| Aylee a răspuns:

Testata de mama unei prietene, efecte garantate, dar trebuie respectat cu sfintenie.
http://www.infoslabire.ro/......-zile.html

| AmSaniMistoLaAvatar a răspuns:

Cea mai sigura cale este sa reduci dulciurile, painea si fast-food-urile.
Pe langa asta poti sa dai pe net si sa gasesti exercitii pentru aerobic.
Eu iti recomand asta : http://www.trilulilu.ro/muzicant1/bee4a966a2065a
Si eu fac pe acelasi:d
Sper ca te'am ajutat!:)
Funditaa?:)

| andreea_5188 a răspuns:

Poti slabi alergand zilnic, facand exerciti, abdomene, genoflexiunu lucruri de genu, s nu mai manca prajit, mananca s u salata, gratar,