| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa-mi comand niste lentile de contact colorate si cu dioptrii, cunoasteti site-uri de incredere? Ati incercat? Pareri?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Razvanel93 a răspuns:

Hey!
E foarte riscant sa comanzi lentile de contact de pe net...
Cel mai bine ar fi sa mergi la un oftalmolog si sa-i spui ceea ce doresti.
Au fost cazuri si in media unde persoane de diferite varste au fost la un pas sa-si piarda vederea din cauza unor lentile de contact nesterile comandate de pe net

| llg a răspuns:

Lentilele de contact sunt destul de periculoase daca nu sunt intretinute cum trebuie. Pot aparea infectii la nivelul ochiului care sa iti afecteze vedere. Ti as recomanda sa nu iti pui, mai ales comandate de pe net.

| Lentiamo a răspuns:

Salut. Eu sunt Petru și lucrez pentru Lentiamo.ro. Suntem o firmă care activează de 8 ani pe piața Uniunii Europene. Mai jos este link-ul către pagina noastră. Vă rog să mă sunați la telefonul gratuit 0800 400 156 și voi fi bucuros să vă ajut cu orice îmi stă în putință. Calitatea o pot garanta doar dacă achiziționați de pe https://www.lentiamo.ro/. Vă rog să îmi amintiți că v-am răspuns aici, când mă sunați. Vă aștept :).