| flory13 a întrebat:

vreau sa imi iau lentile de contact cu dioptrii anuale, si colorate. unde as putea sa gasesc? sau spuneti-mi macar daca se fabrica lentile care sa fie anuale si colorate. funda.
:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Andreea_2177 a răspuns:

Buna flory, exista pe www.getwild.ro lentile colorate care au o garantie de un an. http://www.getwild.ro/magazin/categorie/45/lentile-de-contact-colorate. html

4 răspunsuri:
| Nic a răspuns:

Stiu ca sunt 2 feluri: cele care se schimba zilnic si cele care se schimba lunar happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lentile de contact anuale...sunt mai putin recomandate deoarece presupun o purtare foarte indelungata (~1 an) a aceeasi lentile ceea ce inseamna ca riscul problemelor este mai mare. Lentila anuala si in acelasi timp si colorata nu exista in Romania. Exista lentile colorate cu dioptrii pentru 1 luna sau 30 de purtari in decursul a 3 luni. vizitati www.drlentila.ro

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si desigur, neaparat sa faceti un consult oftalmologic inainte de a achizitiona orice tip de lentile

| Teodor_2802 a răspuns:

@flory am incercat site-ul www.drlentila.ro, daca vrei sa cumperi sunt super de treaba cei de acolo si iti ofera orice informatii suplimentare vrei