| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa mi se interpreteze analizele medicale ginecologice, daca se poate:
Frecvente celule epiteliale superficiale, relatii frecvente leucocite, flora bacteriana polimorfa moderata.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai o infectie banala, bacteriana, care probabil necesit putin tratament. Nimic grav, dar mergi din nou la ginecologul care te-a consultat pentru tratament.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Te rog să te adresezi medicului care ţi-a cerut această analiză, că de aia îşi ia banii!
Pa, pa.