| Cosmina03082002 a întrebat:

Bună, imi puteți interpreta rezultatul la analizele medicale ginecologice?

Coloratie Gram
Celule pavimentoase: prezent
Leucocite: asent
Lactobacili (bacili Doderlein): absent
Levuri si hife miceliene:
prezent Candida spp
CGN morfotip N. gonorrheae: absent
Trichomonas vaginalis: absent
Flora polimorfa specifica microbiotei normale vaginale

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Dragă Cosmina numai medicul de familie are aceasta specialitate de a interpreta analizele, nu noi pe TPU, ce varsta ai? Mergi cu analizele la medic maine si aflii acolo raspunsul.

| sierra1 a răspuns:

E vorba de sănătatea TA, nu fii calică/ieftină! Du-te la medic