| a0u1 a întrebat:

Vreau sa renunt la zahar definitiv, intrebarea este daca mananc ketchup, maioneză și sosuri d-astea mă afectează cu ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Toate alimentele procesate au zahar. Chiar si painea, laptele, mezelurile. E imposibil sa te feresti de zahar. Important e sa nu mananci multe calorii. Adica sa nu iti torni sos fara masura, ci asa cate putin.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Dacă vrei sa renunti la zahar trebuie sa renunti la alimentele procesate din comerț pentru ca mai toate au zahar

| Catrice a răspuns:

Ma, și alea au zahar. În situația asta, nu renunti la zahăr decât dacă iei fiecare produs în parte și citești eticheta ca sa scrie 0g zahar.